KONST / Litografier / Färglitografi 16253026

nr 1625 3026

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Signerad, numrerad 48/52. Färglitografi. Bladets mått: 79x106 cm, yttermått inklusive ram: 90x116 cm

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 3 juni 2024
kl 20:03:47

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell